Практична 5. Аналіз земельних ресурсів
Практична робота 5. Аналіз земельних ресурсів
Мета: освоїти методи аналітичної оцінки земельного потенціалу об’єкта дослідження з використанням агро-екологічних показників
Методичні рекомендації: при виконанні запропонованих завдань орієнтуємось на методичні вказівки перед кожним завданням. Врахувати, що до показників ефективності аналізу земельних ресурсів належать:
- природні характеристики земельних угідь (родючість грунту, рельєф, розташування);
- ступінь розвитку продуктивних сил (культура землеробства, технологія виробництва, стан матеріально-технічної бази);
- система економічних і правових відносин тощо.
Головною умовою підвищення економічної ефективності виробництва в сільському господарстві та створення конкурентоспроможної продукції в ринкових умовах є раціональне використання земель та землемісткість сільськогосподарської продукції. В основу визначення цього показника покладено метод питомої участі, який потребує наявності двох складників: сукупності об'єктів і порівнюваних показників — площі сільськогосподарських угідь і вартості виробленої продукції.
Основний показник економічної ефективності використання аналізу земельних ресурсів вимірюється вартістю виробленої продукції на одиницю площі. Цей показник відображає не лише використання землі, а й увесь виробничий потенціал підприємства, його взаємоузгодженість та взаємозамінність. Економічна ефективність виробництва є головною характеристикою результативності діяльності підприємств.
Bихідні данні і таблиці до завдань знаходяться у прикріпленому файлі
Завдання 1.
1. Оцінити місцерозташування, природні умови, комунікації і розмір підприємства – ТОВ «Сігнет-Центр» (http://cygnet.ua/).
2. Вивчити склад і структуру земельних угідь.
3. Визначити економічну ефективність використання землі під окремими культурами (товарними, кормовими).
4. Визначити економічну ефективність спроектованої структури посівних площ групи культур.
5. Виявити напрями і резерви поліпшення використання земельних угідь.
Форма подання результатів виконаної роботи під час аудиторного та дистанційного навчання: розв’язок задач з висновками надіслати одним файлом формату *.doc (назва файлу: Прізвище студента.doc) через систему Elearn.
Критерії оцінювання: максимально 8 балів – всього, з них 4 бали – правильність розв’язку і чіткість оформлення, 4 бали – економічне обґрунтування.
Приклад та вихідні дані у прикріплених файлах
- 19 вересня 2021, 20:35
- 19 вересня 2021, 20:35
- 19 вересня 2021, 20:35
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла