Практичні завдання
Вирішіть задачі.
1) Федерація футболу України ухвалила рішення щодо команд Прем’єр-ліги, згідно яким дозволялося перебувати на полі під час гри не більше семи легіонерів (іноземців та осіб без громадянства) однієї команди. Рішення було аргументоване тим, що команди надмірно використовують гравців, які не є громадянами України, чим створюють перепони для розвитку вітчизняної системи футболу. Це у свою чергу вкрай негативно позначається на складі національної збірної України. Два місяці потому громадянин Сербії Здуніч, який виступав за одну із команд Вищої ліги, звернувся з позовом до суду на предмет законності ухваленого Федерацією футболу України рішення. Підставою для оскарження стало суттєве обмеження ігрової практики позивача у Прем’єр-лізі унаслідок вказаного рішення Федерації футболу України.
Який правовий режим щодо іноземних громадян встановлено в Україні? Наскільки обґрунтованим є звернення з позовом до суду з даного питання?
2)Невиліковний онкологічно хворий Зав’ялов перебуваючи у Хоспісі1, звернувся до лікаря з проханням ввести йому спеціальний медичний препарат, який призведе до його смерті. Своє клопотання Зав’ялов пояснив постійним неймовірним болем по всьому тілу, який викликаний онкологічною хворобою. Після письмового підтвердження, що дані дії виконуються лікарем за бажанням хворого, медичний працівник погодився це зробити та ввів у організм Зав’ялова спеціальний знеболювальний медичний препарат, який призвів до його смерті.
Що таке евтаназія, та які Ви можете назвати її форми? Чи було у даному випадку порушено право людини на її життя, гарантоване ст. 27 Конституції України?
3)Віл-інфікований мешканець м. Житомира Ходжиєв, використавши усі національні засоби юридичного захисту, одразу ж вирішив звернутися зі скаргою проти України до Європейського суду з прав людини щодо порушення його права на повагу до приватного життя. Разом з тим при направленні звернення до Європейського суду з прав людини заявник зіткнувся з однією досить делікатною проблемою. Суть її полягала у тому, що у разі розгляду Європейським судом з прав людини направленої ним заяви, вона отримає назву «Ходжиєв проти України». Це у свою чергу автоматично призведе до широко розголосу відомостей приватного життя заявника, у тому числі й поза межами України, унаслідок оприлюднення Європейсь- ким судом з прав людини свого рішення у цій справі. Унаслідок цього Ходжиєв вирішив направити до Європейського суду з прав людини анонімну заяву.
Наскільки юридично вірними є дії Ходжиєва? Як би до Вас звернувся Ходжиєв з проханням допомогти йому направити звернення до Європейського суду з прав людини, не розголошуючи при цьому відомостей приватного життя та збереження анонімності його особи, щоб Ви йому порадили?
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла