1. Панлейкопенія

1.1. Збудник

Збудник панлейкопенії – вірус (Virus panleukopenia feline) діаметром 20–25 нм з групи парвовірусів, що має антигенну спорідненість із збудниками вірусного ентериту норок і парвовірусного ентериту собак. Геном вірусу представлений одноланцюговою молекулою ДНК (рис.74).

 

Рис.74. Virus panleukopenia feline. Модель вірусу

(http://www.sciencepicture.co)

 

Зустрічаються віріони витягнутої форми діаметром 9,5–12 нм. Плавуча щільність в CsCl 1,33 г/смз. Парвовірус котів відрізняється від парвовірусу собак 2-ого типу лише за деякими послідовностями основ ДНК. Існує лише один серотип парвовірусу котів.

 

Рис. 75. Електронна мікрофотографія частинок парвовірусу (віріони)

©Fred Murphy

http://www.abcdcatsvets.org/abcd-guidelines-on-feline-panleukopenia-2012-edition/

 

Вірус високостійкий до фенолу, ефіру, хлороформу, кислот, трипсину, 0,2 %-го р-ну дезоксихолат натрію. За температури 56°С активний протягом 60 хв. Добре зберігається в 50 % гліцерині, забуференому до рН 7,2. У культуральній вірусовмісній рідині зберігається активним за температури 4 і 25 ° С впродовж 13 міс без зниження титру. Чутливий до 2-бром- 5-дезоксиурідину. Додавання цього препарату в культуральне середовище в кількості 20 мкг/мл гальмує репродукцію вірусу в 500 разів. Вірус чутливий до нагрівання в розчині MgCl 2.

Вірус панлейкопенії досить стійкий до нагрівання (за температури 60°С гине через одну годину) і дезінфікувальних засобів. У приміщеннях, фекаліях, на клітинах і органах хворих тварин за низьких температур може зберігатися до одного року.

В організмі має вибірковий тропізм до клітин слизової оболонки кишечника, лімфатичної системи і кісткового мозку.


Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла