Лекція 2.6. Вірусна лейкемія
1. Вірусна лейкемія
1.3. Патогенез.
У котів з персистентною віремією FeLV-вірус пригнічує імунітет і сприяє розвитку інших захворювань. До цих захворювань відносяться – інфекційний перитоніт котів, інфекційна анемія, вірусні респіраторні захворювання, токсоплазмоз, хронічний цистит і низка інших бактеріальних інфекцій. Вірус пригнічує діяльність кісткового мозку, призводячи до анемії і спонтанних кровотеч. Під час інфікування матері спостерігається порушення відтворної здатності, включаючи повторні аборти, мертвонародження, розсмоктування плодів і «синдром згасаючих котенят». Лейкемія у котів спостерігається набагато рідше, ніж лімфосаркома.
Головними воротами інфекції є шлунково-кишковий тракт, можлива також і рансплацентарна передача. Реплікація вірусу відбувається в носоглотці, особливо у мигдаликах, з яких він розповсюджується в інші лімфоїдні тканини, а також у головний мозок.
Персистенція вірусу лейкозу у котів виявляється в життєвому циклі ретровірусів всередині інфікованих клітин, вирішальним етапом якого є інтеграція вірусного гена в хромосоми клітин. Цей провірус залишається невизначено довго в інфікованих клітинах і керує синтезом нових вірусних частинок. У ході цього процесу інфіковані клітини не пошкоджуються і можуть продовжувати ділитися. У результаті вірусного синтезу в цитоплазмі інфікованих клітин виробляється велика кількість основного білка, р27, який також виділяється з клітин. Визначення р27 в крові є важливим моментом у діагностиці вірусної лейкемії в котів.
Іншою важливою особливістю ретровірусів є те, що вірус виділяється інфікованими клітинами тільки в стадії мітозу. Ця особливість дуже важлива в патогенезі, оскільки вірус розвивається в основному в тканинах, що містять клітини, які швидко діляться, які є в кістковому мозку, а також у стовбурових клітинах епітеліальних поверхонь.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла