1. Вірусна лейкемія

1.4. Клінічні ознаки.

Інкубаційний період триває 2-а тижні після експериментального зараження через носоглотку, однак в природних умовах цей період може значно відрізнятися і коливатися в діапазоні від 4 до 30 тижнів.

Лімфоїдний лейкоз проявляється в чотирьох формах: тимусній, поліцентричній, аліментарній і справжній лейкемії.

Найбільш поширені – тимусна лімфосаркома і лімфатична лейкемія. Крім того, вірус викликає ретикулосаркому і гранулоеритромонозну лейкемію. Дещо рідше реєструються аутоімунний гломерулонефрит, деякі форми анемії, інфекційний перитоніт і пухлина молочної залози. Вважають, що FeLV викликає атрофію вилочкової залози і виснаження лімфоїдної системи, що призводить до порушень імунологічної компетенції.

Характерною клінічною ознакою є місцеве або регіонарне збільшення лімфатичних вузлів. Іншими ознаками цієї хвороби є розлад травлення, млявість, схуднення, блідість видимих слизових оболонок.

 

Рис. 81. Очі кішки при лейкозі

 

Розвивається гідроторакс, асцит, збільшення селезінки, нирок, недостатність серцевої діяльності. Гострий перебіг хвороби часто супроводжується лихоманкою. У значної кількості хворих на лейкоз відмічають підвищену кількість лейкоцитів у крові і появою атипових і незрілих міелоїдних клітин.

При лімфолейкозі найчастіше зміни виявляють у лімфатичних вузлах, селезінці, нирках, печінці та інших органах.

Аліментарний тип лімфоїдного лейкозу супроводжується пухлинними розростаннями на брижі, тимусний тип – ураженням середостіння, а поліцентричний – множинними новоутвореннями.

Коти хворіють і на лімфосаркому. Вона протікає переважно алейкемічно і поділяється на такі основні види:

1. Тимусна лімфосаркома.

2. Багатовогнищева лімфосаркома.

3. Абдомінальна лімфосаркома.

Патолого-анатомічні зміни. Макроскопічні зміни при злоякісній формі лейкемії: виснаження, анемія, невелике збільшення селезінки, лімфатичні вузли звичайного розміру або трохи збільшені. Кістковий мозок однорідно забарвлений у світло-червоний колір з сірим відтінком. Нерідко виявляють ознаки вторинних ускладнюючих хвороб: плеврит, пневмонію та інші.

При лімфомі топографічне розташування пухлинних уражень буває різним. Найчастіше їх виявляють одночасно у багатьох органах, що пов'язано з процесом метастазування.

Найрідше ці пухлини реєструються в шлунково-кишковому тракті, середостінні, нирках, окремих лімфатичних вузлах, ротовій порожнині, шкірі і ділянці очей.

Рис. 82. Розтин кішки хворої лейкозом.

http://zverivdom.com/article/virusnyj-lejkoz-koshek

Рис. 83. Десимінований лейкоз у кішки. Розтин

Рис. 84. Легені з множинними пухлинами

Рис. 85. Множинні пухлини у нирках

http://lab.rostovvet.ru/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%8F/image?view=image&format=raw&type=img&id=1074 (вся патанатомія)

 

 

Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла