1. Хламідіоз

1.2. Збудник.

Збудником є котячий штам Chlamydia psittaci (Chlamydophila felis). Цей організм належить до роду Chlamydia родини Chlamydiaceae підряду Chlamydiales. Рід складається з двох видів: Chlamydia trachomatis і Chlamydia psittaci. Штами Chlamydia trachomatis, як правило, інфікують лише людей, викликаючи захворювання очей та статевих шляхів, у той час як штами Chlamydia psittaci можуть викликати респіраторні захворювання, кон’юнктивіти і артрити у багатьох видів тварин.

Хламідії формують незвичайну групу організмів і спочатку розглядалися в якості вірусів, оскільки вони мають маленький розмір інфекційної частки (приблизно 300 нм) і залежать від клітини організму-господаря, отримуючи від неї енергію (аденозинтрифосфорна кислота). Вони мають міцну клітинну стінку, за своєю структурою і змістом схожу на оболонку лефароспазм ми бактерій, у них є ДНК і РНК, вони здійснюють просте ділення без початкової екліпсфази і до того ж чутливі до певних антибіотиків. Таким чином, хламідії розглядають як івнутріцитоплазматичні облігантні бактерії.

 


Рис. 111 Chlamydia psittaci

http://www.caticat.ru/wp-content/uploads/2012/09/hlamydia.jpg

Хламідії є відносно нестійкими під час перебування за межами організму-господаря. Chlamydia psittaci в кон’юнктивальних виділеннях перестає бути активною протягом 3-ох днів за кімнатної температури. Навіть за 0°С відбувається значна втрата активності. Найкращі умови зберігання досягаються за –70°С або за допомогою ліофільної сушки. Наявна клітинна стінка, яка містить ліпіди, швидко лефароспазм м під час дії низки ліпідних розчинників і детергентів, хоча вона стійка до кислот і лугів.

Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла