1. Хламідіоз

1.5. Клінічні ознаки.

На початковій стадії захворювання спостерігається помітне серозне виділення з очей, тонічний лефароспазм, хемоз і гіперемія пальпебральної кон’юнктиви. Спочатку може виявитися ураженим інфекцією тільки одне око, проте інше око, як правило, також втягується в патологічний процес на 5–21 день.

 

Рис. 112. Ураження хламідійною інфекцією одного ока

 

З розвитком хвороби до процесу залучаються секундарні інфекції, такі як стрептококи, стафілококи, пастерелли і мікоплазма.

Рис. 113. Ураження хламідійною інфекцією обох очей

http://vetklinika-v-moskve.ru/wp-content/uploads/2014/01/lechenie-hlamidioza-u-koshek1.jpg

 

У зафарбованих за Романовським-Гімзою мазках з виділень кон'юнктиви від інфікованих котів виявляють у великій кількості нейтрофіли в перші 7 днів появи очних витікань, після чого мононуклеарні клітини стають домінуючими запальними клітинами. У більшості випадків, коли котів не лікували, клінічні ознаки зникають через 3–4 тижні, однак кон'юнктивальна гіперемія і рясні слизисто-гнійні виділення з очей зберігаються протягом декількох місяців. Хламідії можуть виділятися з кон'юнктиви довгий час, аж до 18 місяців.

 

 

Також виявляють фолікулярну гіперплазію кон'юнктивальної лімфоїдної тканини на внутрішній поверхні третьої повіки, утворення виразки на рогівці та поверхневого дифузного судинного кератиту (рис. 114).

Рис. 114. Поверхневий судинний кератит

(http://www.murzik.org/bolezni-koshek/5130-khlamidioz-u-koshek.html)

Рис. 115. Поверхневий судинний кератит

http://vashipitomcy.ru/_pu/1/s29452369.jpg

 

Можуть також траплятися незначні виділення з носа і чхання, а крім того, м'яка гіпертермія на початкових етапах хвороби. Однак уражені інфекцією коти продовжують їсти і, як правило, добре, якщо брати до уваги початковий кон'юнктивальний дискомфорт.

Не зважаючи на первинну назву "котячий пневмоніт", ознаки пневмонії зазвичай не бувають клінічно очевидними, проте під час посмертного обстеження можна виявити невеликі патологічні зміни в легенях.

Разом з хламідіями в кон'юнктивальних змивах виділяють респіраторні віруси. Хламідійний кон'юнктивіт посилюється супутньою інфекцією, цим можна пояснити більш серйозні клінічні ознаки пневмонії, ніж клінічні ознаки, відмічені перш при хламідійній інфекції.

Хламідії можуть також інфікувати статеві шляхи котів і шлунково-кишковий тракт. Виділення хламідій з вагінальних мазків може тривати 8–25 днів після початкового кон'юнктивального зараження і зберігатися протягом місяців. У деяких котів можуть спостерігатися абортування плодів, інфікованих Chlamydia рsittaci, і відзначатися затримка розвитку плода.

Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла