3. Правові засади виробництва молока і м'яса

Правові засади виробництва, переробки і реалізації продукції молочного тваринництва встановлюються Законом України «Про молоко та молочні продукти» від 24 червня 2004 р. № 1870-ІУ.

Встановлюються правові засади державної підтримки виробни- ків молока, молочної сировини і молочних продуктів, яка здійснюєть- ся виходячи з пріоритетності розвитку молочної галузі агропромисло- вого комплексу, зокрема шляхом фінансування з Державного бюдже- ту України: 1) програм розвитку селекційно-племінної роботи в моло- чному скотарстві, протиепізоотичних заходів, що мають загальнодер- жавне значення; 2) дотацій на молоко незбиране вищого, першого та другого ґатунку і вершки незгущені; 3) підтримки виробництва про- дукції дитячого харчування; 4) надання пільгових короткострокових і довгострокових кредитних ресурсів; 5) лізингових послуг щодо при- дбання обладнання вітчизняного та зарубіжного виробництва для тех- нічного переоснащення і запровадження сучасних технологій вироб- ництва та переробки молока і молочних продуктів; 6) стимулювання підвищення якості молока, що відповідає вимогам державного станда- рту України, через доплати у відсотках до закупівельної ціни: для мо- лока вищого ґатунку — 25 відсотків; для молока першого ґатунку — 20 відсотків.

Для забезпечення рентабельного ведення м'ясного скотарства було прийнято цільову програму «М'ясне скотарство», затверджену наказом Мінагрополітики України і УААН від 21 жовтня 2003 р. №


372/99. До 2012 р. передбачається істотно підвищити економічну ефе- ктивність розведення м'ясної худоби шляхом підвищення її продукти- вності (забезпечити середньодобовий приріст живої маси худоби всіх статевовікових груп до 775—800 г, вихід телят на 100 середньорічних корів 85—87 голів), що призведе до зниження витрат кормів на 1 ц виробленої живої маси (включаючи годівлю корів) до 14,0—14,2 ц кормових одиниць. На кінець освоєння цільової програми «М'ясне скотарство» (2012 р.) передбачається забезпечити: 1) чисельність по- голів'я м'ясної худоби — 400 тис. голів, у тому числі 182 тис. корів; 2) обсяги реалізації м'яса високоякісної яловичини на 76 тис. тонн; 3) створення 20 тис. додаткових робочих місць.

Вищенаведене поняття «кормова одиниця» застосовується для уніфікації поживності різних видів кормів. Кормова одиниця (корм, од.) — це поживність 1 кг вівса, яку взято за еталон. Усі інші корми порівнюються з цією еталонною одиницею.

Завдяки скоростиглості та високій якості продукції птахівниц- тва ця галузь посідає пріоритетне місце серед галузей тваринництва

Напрями і заходи розвитку птахівницької галузі визначає цільо- ва програма «Птахівництво», затверджена спільним наказом Мінагро- політики України та УААН від 31 грудня 2003 р. № 485/131.

Узагальнюючого програмного значення у питаннях правового регулювання виробництва тваринницької продукції набувають «За- ходи щодо розвитку м'ясного та молочного тваринництва», затвер- джені наказом Мінагрополітики України від 24 березня 2006 р. № 144. Цим відомчим правовим актом передбачено здійснення програмних заходів, які спрямованці на розвиток виробництва тваринницької про- дукції.

Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла