Анонімність та захист ІТ-інфраструктури
5. Як обрати VPN-сервіс?
Не всякий VPN-сервіс безпечний. Найпростіші та безкоштовні можуть мати проблеми з шифруванням трафіку, а то й зовсім красти або продавати дані користувача. Наприклад, рекламодавцям. Крім того, VPN може істотно «різати» швидкість, і безкоштовні сервіси зроблять це з великою часткою ймовірності.
Вибираючи VPN, зверніть увагу на наступні нюанси:
Репутація сервісу – перед використанням просто пошукайте інформацію про нього в інтернеті: чи не було скандалів і витоків, пов'язаних з ним, чи давно на ринку, чи розповідали про нього на популярних галузевих ресурсах тощо.
Вартість – безкоштовний сир буває тільки у мишоловці. На купівлю, утримання та обслуговування серверів компанія витрачає гроші, відповідно, якщо вона не бере за послугу з користувачів, значить, вона заробляє на них іншим способом. Краще навіть не перевіряти, яким. Тариф близько $10-15 на місяць – досить адекватний для ринку для звичайних (не бізнес) користувачів. Найчастіше у сервісів є тестовий період, коли їхні послуги коштують дешевше. У цей час можна провести тестування якісті.
Кількість серверів і географія – чим більше серверів у різних країнах є у сервіса, тим більше, в теорії, ви можете отримати, наприклад, специфічного контенту, який доступний тільки для цього ринку. Наприклад, у Surfshark понад 1700 серверів в 63 країнах.
Швидкість – у безкоштовних сервісів навряд чи є свої хороші канали для швидкого доступу і мотивація конкурувати за таким параметром. Хороший VPN-сервіс обов'язково розповість, що отримує користувач за ті гроші, які платить, бо це конкурентна перевага. Наприклад, Surfshark, для забезпечення максимальної швидкості, підключається до найближчого до користувача сервера.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка