Лекція 2.3 Мережеві технології для ПЛК
2. Основні топології та інтерфейси промислових мереж
2.5. RS-485
Найбільш широко використовуваний інтерфейс для промислових мереж. Цей варіант є базовим в техніці передачі даних для додатків промисловості, автоматизації будівництва і управління приводами. У ньому використовується двухпроводная кручена пара з екрануванням або без. Подібний RS-422, але використовує тільки одну пару проводів і тому працює в напівдуплексному режимі.
Цей стандарт стосується лише електричним параметрам інтерфейсу і не обумовлює якість сигналу, синхронізацію, протоколи, призначення контактів роз'ємів і інші подібні питання. Максимально допустима швидкість передачі для двійкових даних досягає 10 Мбіт / с. Відповідно до стандарту RS-485 кілька пристроїв з'єднуються збалансованої кручений парою. Пристрої можуть бути прийомними, передають або комбінованими. На обох кінцях кабелю повинні встановлюватися термінатори (кінцеві резистори) з опором не менше 60 Ом
Робота інтерфейсу аналогічна роботі трістабільний логічної шини. Диференціальний поріг для приймачів встановлено на рівні 0.2В при допустимому діапазоні вхідних напруг від -7В до +12 В по відношенню до "землі" приймача. У цій конфігурації жоден з проводів не перебуває під потенціалом "землі". Перекомутація контактів генератора або приймача еквівалентна інверсії значень біт.
Вхідний імпеданс приймача і вихідний імпеданс передавача в пасивному стані вимірюється в одиницях навантаження, які точно визначені в стандарті. Передавач повинен забезпечувати живлення до 32 одиниць навантаження і двох кінцевих резисторів при повній еквівалентної навантаженні лінії 54 Ом. Передавач також повинен витримувати потужність, виділяється при активному стані двох або більшого числа передавачів, частина з яких працює в режимі джерела, а частина - в режимі споживання живлення.
DO- передані дані, DI- прийняті дані, OE- дозвіл передачі, Ф - формувач, П - приймач, R - узгоджувальний резистор.
Стандарт на RS-485 передбачає лише 32 пари передавач / приймач, але виробники розширили можливості RS-485 протоколу, так що тепер він підтримує від 128 до 255 пристроїв на одній лінії, а використовуючи репітери (повторювачі) можна продовжувати RS-485 / RS-422 практично до безкінечності.
Пристрій для формування являє собою диференційний ТТЛ - передавач (схему для RS-422). Приймач являє собою диференційний підсилювач з високим вхідним опором.
За стандартом, формувач розрахований на підключення 32 приймачів і двох узгоджувальних резисторів.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла