4. Організація взаємодії апаратної та програмної частин

паратна відкритість пристроїв SCADA це підтримка або можливість роботи з обладнанням різних виробників з використанням ОРС технології.

Сучасна SCADA не обмежує вибір апаратури нижнього рівня, тому надає великий набір драйверів або серверів вводу-виводу. Якщо для програмної системи визначені і відкриті використовувані формати даних і процедурний інтерфейс, то це дозволяє підключити до неї зовнішні компоненти, що працюють незалежно, в тому числі розроблені окремо програмні і апаратні модулі сторонніх виробників.

Для під'єднання драйверів вводу-виводу до SCADA використовується стандартний динамічний обмін даними OLE (Object Linking and Embeddung), включення і вбудовування об'єктів.

Типова послідовність дій при програмуванні SCADA-системи:

  1. Розробити алгоритм зв'язку SCADA з апаратною частиною АС.
  2. Розробити і налагодити програмну підтримку цих алгоритмів зв'язку.
  3. Сформувати статичні зображення робочих вікон екранів диспетчерського управління: фон, заголовки, мнемосхема процесу тощо.
  4. Сформувати динамічні об'єкти для кожного вікна. Як правило, динамічні об'єкти створюються за допомогою спеціалізованого графічного редактора самого SCADA-пакета за жорстко заданим алгоритмом або на основі набору бібліотечних елементів з подальшим присвоєнням параметрів (наприклад, рукоятка на екрані).
  5. Реалізувати алгоритми відображення, управління, архівування, документування в модулях проектування екранних форм, архівування, аварійного управління та базі даних.

Структурна схема зв'язку апаратної й програмної частин АС показана на рисунку

скада1

Тут показано зв'язок змінних Y, S, W, E, X, Z з їх найменуванням та окремими пристроями АС.

На рисунку 2 показано взаємозв'язок програмного забезпечення різних частин АС з використанням RS-485 на польовому і Ethernet- комунікаційному рівнях і SCADA.

скада2


Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла