9. Централізовані засоби забезпечення анонімності

В архітектурі централізованих засобів обов’язковим компонентом є один або декілька центральних вузлів, що здійснюють перенаправлення мережного трафіку, приховування реальних адресів і реквізитів користувача, координацію всієї множини вузлів. Ці засоби вирізняються високою швидкістю роботи, однак наділені невисокою надійністю. До них, зокрема, відносять: http-проксі-сервери, SOCKS-проксі-сервери, VPN-сервіси, SSH-тунелі. 

В більшості випадків під проксі-сервером розуміють віддалений комп’ютер і комплекс програм на цьому комп’ютері, що виступає посередником між клієнтом і адресатом для забезпечення обміну повідомленнями між ними. 

У контексті забезпечення анонімності виділяють такі проксі-сервери

- http-проксі-сервери: пропускають через себе лише http-трафік, додаючи інформацію про застосування проксі; 

- SOCKS-проксі-сервери, реалізований на сеансовому рівні OSI: передають всю інформацію без додавання інших даних; 

- CGI-проксі або «анонімайзер»: пропонує форму для введення необхідної адреси сайту, може застосовувати протокол https для захисту каналу зв’язку до клієнта. 

Переваги: - послуга дешева, доступні безкоштовні проксі-сервери. 

Недоліки: - необхідно довіряти проксі-серверу; - необхідність налаштування проксі-сервера; - протоколи проксі не підтримують шифрування між HTTP/SOCKS/Elite/Anonymous-проксі і клієнтом; - для http-проксі необхідно фільтрувати http-заголовки

Доступність

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла

Кернінг шрифтів

Видимість картинок

Інтервал між літерами

0

Висота рядка

1.2