2. Анотація до дисертації.

Анотація наукового тексту – це скорочений виклад змісту первинного документа з основними фактичними відомостями і висновками. Її мета - початкове ознайомлення з документом. 

Порядок оформлення анотації, що подається до дисертації, регулюється Вимогами до оформлення дисертацій, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2017 р. № 40. 

Анотація дисертації подається державною та англійською мовами. В ній мають бути стисло представлені основні результати дослідження із зазначенням наукової новизни та практичного значення. Анотація може подаватися також третьою мовою, пов’язаною з предметом дослідження. 

В анотації також зазначаються: 

 прізвище та ініціали здобувача; 

 назва дисертації; 

 вид дисертації та науковий ступінь, на який претендує здобувач; 

 спеціальність (шифр і назва); 

 найменування вищого навчального закладу або найменування наукової установи, у якому (якій) здійснювалася підготовка; 

 найменування наукової установи або найменування вищого навчального закладу, у спеціалізованій вченій раді якої (якого) відбудеться захист;  

 місто, рік. 

Обсяг анотації (зміст) становить 0,2 – 0,3 авторських аркуша (5-7 сторінок). 

Наприкінці анотації наводяться ключові слова відповідною мовою. Після ключових слів наводиться список публікацій здобувача за темою дисертації. 

Наприклад, 

АНОТАЦІЯ 

Петрович В. І. Формування і розвиток системи обліку витрат у підприємствах будівельної галузі. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата (доктора) економічних наук за спеціальністю 08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності). – Львівський національний університет імені Івана Франка МОН України, Тернопільський національний економічний університет МОН України, Львів, 2019. 

Зміст анотації (Стисло представляються основні результати дослідження. В останньому абзаці коротко зазначається практичне значення роботи, виходячи з інформації, поданої у вступі в рубриці «Практичне значення отриманих результатів» без зазначення вихідної інформації щодо довідок про впровадження) 

Ключові слова (Ключові слова наводяться відповідною мовою. Сукупність ключових слів повинна відповідати основному змісту наукової праці, відображати тематику дослідження і забезпечувати тематичний пошук роботи. Кількість ключових слів становить від п’яти до п’ятнадцяти. Ключові слова подають у називному відмінку, друкують в рядок через кому) 

Список публікацій здобувача (праці розташовуються у такому порядку з наскрізною нумерацією: 

Наукові праці, в яких опубліковані основні наукові результати дисертації 

Наукові праці, які засвідчують апробацію матеріалів дисертації 

Наукові праці, які додатково відображають наукові результати дисертації) 

Слід відмітити, що анотація до дисертації запроваджена з прийняттям Вимог до оформлення дисертацій, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2017 р. № 40. Раніше короткий виклад матеріалу дисертації був відображений в авторефераті. 

Призначення автореферату – ознайомлення наукових працівників з основними ідеями та висновками дисертації, внеском здобувача у розробку та вирішення наукової проблеми (завдання), з результатами досліджень та структурою дисертаційного дослідження. Автореферат ґрунтовно розкривав зміст дисертації. Формування автореферату – це було фактично згортанням наукової інформації, спрямованим на те, щоб виявити і вибрати зі змісту дисертації найбільш суттєву інформацію і подати її в новій стислій формі за принципом «мінімум знаків – максимум інформації». Структурно автореферат складався із: загальної характеристики роботи; основного змісту роботи; висновків; списку опублікованих праць за темою дисертації; анотацій.

Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла