Тема 6. Оформлення дисертаційного дослідження
Структура та обсяг дисертації. Основні технічні вимоги до оформлення дисертації. Анотація до дисертації. Особливості оформлення таблиць, рисунків, формул, умовних позначень. Порядок оформлення списку використаних джерел та правила посилань на них. Призначення додатків до дисертації та порядок їх оформлення. Самоперевірка відповідності матеріалів дисертації встановленим вимогам. Ознайомлення наукової громадськості з дисертацією.
5. Призначення додатків до дисертації та порядок їх оформлення.
До додатків може включатися допоміжний матеріал, необхідний для повноти сприйняття дисертації:
проміжні формули і розрахунки;
таблиці допоміжних цифрових даних;
протоколи та акти випробувань, впровадження, розрахунки економічного ефекту, листи підтримки результатів дисертаційної роботи;
інструкції та методики, опис алгоритмів, які не є основними результатами дисертації, описи і тексти комп’ютерних програм вирішення задач за допомогою електронно-обчислювальних засобів, які розроблені у процесі виконання дисертації;
ілюстрації допоміжного характеру;
інші дані та матеріали. Кожен додаток повинен мати заголовок, надрукований угорі малими літерами з першої великої.
Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово «Додаток ___» і велика літера, що позначає додаток.
Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Один додаток позначається як додаток А (Б, В і т. д.). Ілюстрації, таблиці та формули, розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатка, наприклад: рис. Д.1, табл А.3.
Обов’язковим додатком до дисертації є список публікацій здобувача за темою дисертації та відомості про апробацію результатів дисертації (зазначаються назви конференції, конгресу, симпозіуму, семінару, школи, місце та дата проведення, форма участі).
Наукові праці автора вказуються у послідовності: наукові праці, в яких опубліковані основні наукові результати дисертації; наукові праці, які засвідчують апробацію матеріалів дисертації; наукові праці, які додатково відображають наукові результати дисертації.
Обов’язковим додатком до дисертації є відомості про апробацію результатів дисертації (зазначаються назви конференції, конгресу, симпозіуму, семінару, школи, місце та дата проведення, форма участі).
Посилання на зазначені два додатки здійснюється у тексті дисертації при
розкритті у висновках до розділів джерел, у яких здобувач наукового ступеня
опублікував відповідні результати дослідження.
Додатки можуть бути надані у вигляді окремої частини (том, книга).
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла