Тема 8. Підготовка дисертаційного дослідження до захисту та процедура захисту дисертаційного дослідження
Основні вимоги до опублікування результатів досліджень. Структура наукових праць, в яких публікуються основні наукові результати дисертації. Провідні наукові видання з філософії та суміжних галузей. Вимоги до написання монографій та наукових статей. Апробація та впровадження результатів дисертації. Проведення попередньої експертизи дисертації. Процедура утворення спеціалізованої вченої ради та подання документів в раду. Проведення захисту дисертації. Опонування дисертації. Вимоги до доповіді на захисті дисертаційного дослідження. Формування відповідей на зауваження офіційних опонентів та інших науковців. Оформлення документів атестаційної справи.
6. Процедура утворення спеціалізованої вченої ради та подання документів в раду.
Рада утворюється у складі голови та членів ради – двох рецензентів і двох опонентів. Голова ради забезпечує дотримання вимог законодавства під час функціонування ради.
Головою ради не може бути призначено:
наукового керівника здобувача; керівника (заступника керівника) закладу вищої освіти (наукової установи), в якій утворюється рада;
співавтора наукових публікацій здобувача;
рецензента монографії здобувача;
близьких осіб здобувача.
Вчений, який пропонується до складу ради, повинен мати не менше трьох наукових публікацій, опублікованих за останні п’ять років, за науковим напрямом, за яким підготовлено дисертацію здобувача, з яких не менше однієї публікації у виданнях, проіндексованих у базах даних Scopus та/або Web of Science Core Collection. До таких публікацій зараховуються монографії, розділи монографій, статті у періодичних наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України, затвердженого МОН, або у періодичних наукових виданнях інших держав.
Рецензентом або опонентом не може бути призначено близьких осіб здобувача, його наукового керівника та співавтора будь-якої наукової публікації здобувача.
Здобувач подає до ради такі документи, перелік яких є вичерпним:
1) заяву щодо проведення його атестації;
2) копію першої сторінки паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця;
3) копію диплома магістра (спеціаліста). У разі коли документ про вищу освіту видано іноземним закладом вищої освіти, додатково подається копія документа про визнання іноземного документа про вищу освіту;
4) копію свідоцтва про зміну імені (у разі потреби);
5) витяг з наказу про зарахування до аспірантури (прикріплення до закладу вищої освіти (наукової установи), засвідчений в установленому порядку;
6) академічну довідку про виконання відповідної освітньо-наукової програми;
7) висновок наукового керівника (керівників) або відповідного структурного підрозділу у двох примірниках;
8) висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації у двох примірниках;
9) дисертацію в друкованому (три примірники) та електронному вигляді;
10) копії наукових публікацій, зарахованих за темою дисертації, на яких повинні бути зазначені вихідні дані відповідних видань.
Копії зазначених публікацій засвідчуються в установленому порядку. Голова ради приймає документи до розгляду, наносить на заяву здобувача відповідну резолюцію, проставляє дату їх прийняття та свій підпис.
У тижневий строк після прийняття документів до розгляду:
працівником відповідного структурного підрозділу закладу вищої освіти (наукової установи), який забезпечує діяльність рад, або працівником закладу вищої освіти (наукової установи), на якого покладені такі повноваження, на офіційному веб-сайті закладу вищої освіти (наукової установи) в розділі, в якому міститься інформація про діяльність рад, розміщуються інформація про прийняття дисертації до розгляду та анотація дисертації, а також надсилається МОН повідомлення про прийняття дисертації до розгляду, яке разом з іншими такими повідомленнями, що надійшли до МОН протягом місяця, розміщується на офіційному веб-сайті МОН третього робочого дня наступного місяця;
головою ради дисертація та наукові публікації, зараховані за її темою, надаються для вивчення опонентам.
У місячний строк після прийняття документів до розгляду опоненти подають голові ради підписані ними відгуки. У відгуку опонента визначається ступінь актуальності обраної теми, обґрунтованості наукових положень, висновків і рекомендацій, сформульованих у дисертації, їх новизна, повнота викладу в наукових публікаціях, зарахованих за темою дисертації, відсутність (наявність) порушення академічної доброчесності. У разі коли відгук не подано своєчасно або він не відповідає вимогам абзацу п’ятого цього пункту, голова ради може повернути його опонентові для доопрацювання або замінити опонента.
У разі заміни опонента МОН надсилається вмотивоване клопотання про внесення змін до складу ради. Після надходження до ради відгуків опонентів члени ради у робочому порядку погоджують дату проведення захисту дисертації, яка призначається не пізніше ніж у тритижневий строк з дня одержання другого відгуку опонента головою ради. Протягом трьох робочих днів після погодження дати проведення захисту дисертації наукова громадськість інформується про дату проведення захисту дисертації.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла