Тема 8. Підготовка дисертаційного дослідження до захисту та процедура захисту дисертаційного дослідження
Основні вимоги до опублікування результатів досліджень. Структура наукових праць, в яких публікуються основні наукові результати дисертації. Провідні наукові видання з філософії та суміжних галузей. Вимоги до написання монографій та наукових статей. Апробація та впровадження результатів дисертації. Проведення попередньої експертизи дисертації. Процедура утворення спеціалізованої вченої ради та подання документів в раду. Проведення захисту дисертації. Опонування дисертації. Вимоги до доповіді на захисті дисертаційного дослідження. Формування відповідей на зауваження офіційних опонентів та інших науковців. Оформлення документів атестаційної справи.
9. Оформлення документів атестаційної справи.
Рада оформлює протягом 15 робочих днів рішення про присудження ступеня доктора філософії (у двох примірниках).
Усі документи, що стосуються розгляду дисертації та проведення її захисту в раді, формуються в перший примірник атестаційної справи здобувача, який зберігається у відповідному структурному підрозділі закладу вищої освіти (наукової установи) протягом десяти років з дати набрання чинності наказом закладу вищої освіти (наукової установи) про видачу диплома доктора філософії, а рішення ради щодо присудження ступеня доктора філософії та один примірник дисертації підлягають постійному зберіганню.
Другий примірник атестаційної справи здобувача, що надсилається до МОН протягом місяця з дня захисту дисертації, формується з таких документів, перелік яких є вичерпним:
1) супровідного листа на бланку закладу вищої освіти (наукової установи);
2) копії першої сторінки паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, засвідченої в установленому порядку;
3) рішення ради про присудження ступеня доктора філософії;
4) висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації;
5) відгуків опонентів;
6) копії диплома магістра (спеціаліста), засвідченої в установленому порядку. У разі коли документ про вищу освіту видано іноземним закладом вищої освіти, додатково подається копія документа про визнання іноземного документа про вищу освіту, засвідчена в установленому порядку;
7) копії свідоцтва про зміну імені (у разі потреби), засвідченої в установленому порядку;
8) копії академічної довідки про виконання здобувачем освітньо-наукової програми, засвідченої в установленому порядку;
9) копії документа про передачу друкованого примірника дисертації до Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського Національної академії наук та електронного примірника до Національного репозитарію академічних текстів або Державної наукової установи “Український інститут науково-технічної експертизи та інформації”;
10) анотації дисертації державною мовою з наведенням наукових публікацій, зарахованих за темою дисертації;
11) копії реєстраційної картки присутності членів ради, засвідченої в установленому порядку;
12) стенограми (розшифрованої фонограми) засідання ради, підписаної головою ради та скріпленої печаткою закладу вищої освіти (наукової установи).
У МОН готується узагальнений висновок, який подається на розгляд атестаційної колегії МОН. Атестаційна колегія МОН розглядає узагальнений висновок та затверджує рішення ради про присудження ступеня доктора філософії. Наказ МОН про затвердження рішення ради на підставі рішення атестаційної колегії МОН розміщується на офіційному веб-сайті МОН.
Строк розгляду МОН дисертації та атестаційної справи здобувача не повинен перевищувати чотирьох місяців. Вчена рада закладу вищої освіти (наукової установи) після набрання чинності наказом МОН про затвердження рішення ради про присудження ступеня доктора філософії приймає рішення про видачу диплома доктора філософії, яке затверджується наказом закладу вищої освіти (наукової установи) та оприлюднюється на офіційному веб-сайті такого закладу (установи).
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла