ТЕМА 9. Устаткування для клінінгу
5. Система централізованого пиловидалення.
Пил у повітрі видаляє система вентиляції, а для прибирання пилу, що осів, застосовують центральну систему пиловидалення, яка складається з вертикальних каналів у стінах будівель та збірної камери в підвальному приміщенні, що з'єднується з установкою вентилятора і відділенням для очищення повітря.
До відведень труб у каналах приєднують гнучкі шланги з вдягниними на них щітками. Відведення каналів закриті герметичними кришками, які під час під'єднання шлангів знімаються. Довжина шланга залежить від площі приміщення.
У стінових каналах умонтовують труби, що сполучаються в місцях зварки. Їхній діаметр 38–50 мм, залежно від поверховості будівлі та створюваної в каналі-трубі швидкості – 10–15 м/с. Збірна камера є герметизованим закритим приміщенням, площа якого залежить від кількості приєднуваних до нього каналів, але має бути не менше 20 м2.
Процес очищення відбувається у відділенні для очищення повітря, яке відбувається шляхом його проходження через водні фільтри й осаджуючі камери. Потім вода стікає до каналізаційної мережі. Що стосується повітря, то воно після очищення потрапляє в атмосферу. Централізовані пилососи застосовуються переважно в готельних комплексах, де дозволяють значно скоротити трудомісткість прибирання.
До переваг такого рішення можна віднести:
· гігієнічність – пил, що не затримався в системі очищення викидається за межі готельної будівлі;
· малошумність – двигун пилососа встановлений в окремому приміщенні, під час прибирання чути лише шум усмоктуваного повітря;
· варто також відмітити великий об'єм пилозбірника й можливість отримання великої потужності.
До недоліків такого пилососа можливо віднести:
· високу ціну;
· складність монтажу: пилосос вимагає прокладання системи повітреводів і установки повітряних розеток;
· велику витрату енергії.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла