3. Способи проведення монтажних робіт

Проведення монтажних робіт може бути виконаний одним із способів: господарським, підрядним та субпідрядним.

При господарському способі монтажні роботи виконуються безпосередньо підприємством, на якому монтується обладнання. Підприємство забезпечує проведення всіх монтажних робіт робочою силою і всіма необхідними матеріалами. При господарському способі вартість монтажних робіт, як правило, підвищується  і строк їх виконання збільшується, тому цей спосіб проводиться при невеликих об’ємах монтажних робіт (як правило на підприємстві, що працює).

При підрядному способі монтажні роботи веде спеціальна монтажна організація (так званий підрядчик (генпідрядчик)). Цей спосіб є основним і забезпечує виконання всіх робіт висококваліфікованими спеціалістами з використанням необхідних механізмів і спеціалізованого транспорту. Як правило, підрядчиком є будівельно-монтажне управління.

При субпідрядному способі підрядчик частину монтажних робіт передає другій спеціалізованій монтажній організації. Організація, яка виконує частину монтажних робіт, називається субпідрядником.

Вибір того чи іншого способу проведення монтажних робіт визначається їх характером та об’ємом, а також в залежності від того, чи є в даному районі будівельно-монтажні організації, чи є на підприємстві необхідна виробничо-технічна документація, база, чи є на підприємстві спеціалісти і робочі, які могли б виконати таку роботу.

 Найбільш доцільними вважаються підрядний та субпідрядний способи проведення монтажних робіт. Проте застосування цих способів при невеликих об’ємах робіт вважається нерентабельним.



Accessibility

Колір тла

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту