Тема 8. Улаштування фундаментів
5. Виготовлення комбінованих паль
Комбіновані – це палі, конструкція і технологія яких містять елементи, виготовлені заздалегідь, з подальшим їхнім заглибленням, і елементи, які виконують на місці. До них належать буроопускні, комбіновані камуфлетні зі збірним стволом та ін’єкційні анкери.
Буроопускні палі (рис.6.І, к) – це залізобетонні циліндричні конструкції діаметром 0,4–0,8 м, довжиною 3–6 м, які опускають краном у вибурені свердловини на 3–5 см більше діаметра паль. Після цього на палі монтують потужні вібратори і вмикають їх у режимі трамбування, що у вологих та водонасичених ґрунтах забезпечує контакт палі з ґрунтом.
Комбіновані камуфлетні палі зі збірним стволом (рис. 6.1, л) виконують так само, як і камуфлетні монолітні, з тією лише різницею, що зразу після заповнення камуфлету бетонною сумішшю в неї вставляють залізобетонний стояк. Ін’єкційні анкери (рис. 6.1, м) використовують найчастіше під час реконструкції. Бурін’єктор – це труба з буровим органом на кінці і багатьма отворами в стволі. Після заглиблення ін’єктора у ґрунт нагнітають цементний розчин під тиском 2–6 МПа. Ін’єктор виконує функції арматури анкерної палі.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка
Виділити посилання