1. Удосконалення технології та програмного забезпечення

Фотограмметричне згущування

Технологія фотограмметричного згущування знімального обґрунтування забезпечує виконання цифрової фототріангуляції в режимі реального часу, тобто в процесі виміру з’єднальних точок зрівнюються одержаванні дані з контролем результатів зрівнювання. Це дозволяє локалізувати і швидко усунути можливі похибки вимірів, не допускаючи їх нагромадження. Для реалізації online технології до складу програмного забезпечення ЦФС інтегрований широко відомий програмний комплекс Фотоком, розроблений І.Т. Антиповим.

Особливістю технології згущування є можливість одночасного відображення на екрані монітора всіх суміжних знімків із зображенням вимірюваної точки мережі. Такий підхід дає змогу повніше використати методи автоматичного ототожнення однойменних точок на всіх знімках, що перекриваються, і візуально контролювати можливі помилки.

Одержання цифрової моделі рельєфу

Технологія одержання цифрової інформації про рельєф для ортотрансформування, створення висотної частини ЦТК і ЦТП базуються на стереоскопічній обробці знімків. При стереоскопічному збиранні рельєфу використовують автоматизований, інтерактивний або ручний режими чи їх об’єднання.

Одержання ортофототрансформування

Технологію ортотрансформування знімків на ЦФС призначена для одержання цифрових ортофотопланів і ортофотокарт за матеріалами аерокосмічного фотографування. При цьому обробляють як стереоскопічні, так і поодинокі аеро-або космічні знімки (чорно-білі, кольорові чи спектралізовані) центральної й нецентральних проекцій.

Збирання цифрової інформації для створення цифрових топографічних карт (ЦТК) і цифрових топографічних планів( ЦТП).

Технологія збирання цифрової інформації про контури базується на обробленні стереопари, поодинокого знімка або ортозображення з одночасним дешифруванням і семантичним кодуванням об'єктів. При цьому використовують класифікатора об'єктів і пов'язані з ним бібліотеки топографічних умовних знаків та шрифтів, використовувані при створенні й оновленні топокарт і планів відповідних масштабів. У процесі збирання цифрової інформації за фотограмметричною моделлю місцевості наповнюються бази топографічних даних.

Оновлення цифрових топографічних карт і планів

Технологія оновлення ЦТК і ЦТТ припускає приведення контурної частини змісту карти в повну відповідність зі знімками нового зальоту й виправлення виявлених похибок в зображенні форм рельєфу. Відновлення виконується за стереоскопічними або поодинокими аеро-і космічними знімками центральної та нецентральних проекцій чи за фотопланами, складеними за цими знімками.

Одержання цифрової топографічної карти методом автоматизованої генералізації

Створення топографічних карт будь-якого масштабу методом стереотопографічного знімання вимагає великих витрат, у зв'язку з чим топографічні карти масштабів 1: 50 000 і менше створюють методом картозіставлення, як похідні карт більших масштабів. Центром "Сибгеоінформ" розроблено й інтегровано в ЦФС технологію перетворення топографічних карт (планів) із великих масштабів у менші методом автоматизованої генералізації. Останні розробки в цьому плані спрямовані на прийняття використовуваного при генералізації інформаційного забезпечення ЦТК.

Контроль якості цифрових топографічних планів і конвертація у формати ГІС

Неодмінною умовою успішного створення та відновлення ЦТК і ЦТП є проведення системи організаційно-технічних та технологічних заходів, із метою контролю похибок ЦТК, що виникають, і виправлення їхнього змісту відповідно до вимог, які ставляться до цього виду картографічної продукції. Технологія контролю якості цифрових карт та планів включає етап знаходження похибок і етап їх виправлення в автоматичному, інтерактивному і ручному режимах.

Підготовка цифрових топографічних карт до видання

Технологія підготовки ЦТК до видання включає картографічне видавниче редагування, розділення інформаційних шарів ЦТК на поліграфічні шари відповідно до кольорового навантаження, одержання комплекту надрукованих пластиків. У цій технології, на відміну від традиційної, відсутні стомливе і низькопродуктивне ручне гравірування і "мокрі" процеси, що супроводжують одержання основ гравіювань - "синьок".

Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла