3. Міжнародні правила цитування та посилання в наукових роботах

Література в покажчиках групується за :

Розділами;

Підрозділами;

Рубриками;

Крім того вони групуються на :

Авторські;

Предметні;

Хронологічні;

Географічні;

Бібліографічні покажчики поділяють на :

ретроспективні, що являють собою в систематизованому вигляді друковані твори за минулі роки;

поточні — періодичні видання нової економічної літератури;

перспективні;

проспективні;

покажчики, що включають друковані твори, які плануються до випуску (тематичні плани видавництв).

Залежно від форми і повноти змісту посібників в економічній бібліографії склалися такі типи бібліографічних покажчиків:

Загальноекономічні;

Галузеві;

Тематичні;

Персоналії;

Загальноекономічні — універсальні посібники, що включають літературу всього кола галузей і проблем економічної та сільськогосподарської науки. У цих покажчиках література групується за тематичним, галузевим і географічними ознаками.

Галузеві — посібники, що представляють бібліографію з питань будь-якої галузі економічної або сільськогосподарської науки. До них відносять покажчики з галузевої економіки та ін.

Персоналії — групують літературу за авторською приналежністю — вченими-економістами, великими спеціалістами національної економіки та ін.

Тематичні — групують бібліографію за тематичними ознаками в межах окремих економічних наук. Такими покажчиками є посібники з міжгалузевих і галузевих економік. До міжгалузевих належать покажчики з проблем, спільних для всіх галузей економіки: управління, планування, обліку, аудиту та ін. У них органічно поєднується групування літератури за теоретичними і конкретно-економічними темами.

Загальноекономічна бібліографія найповніше охоплює літературу за галузями і проблемами економічної науки. Ця література, передусім, розрахована на наукових працівників: вони мають найбільший діапазон запитів та інтересів, які можна задовольнити тільки за допомогою бібліографії.

Основними видами характеристики друкованих творів є :

Бібліографічний запис — це опис друкованого твору, що включає відомості про його автора, назву роботи, місце видання, видавництво, рік видання, кількість сторінок, а для журнальних статей — назву журналу, рік видання, номер сторінки.

Реферат — короткий виклад змісту опублікованої чи депонованої наукових праць.

Отже, структура і організація економічної бібліографії є си­стематизацією знань попередніх дослідників, на практиці все це сприяє розвитку науки за еволюційним напрямом.

Інформаційно-пошукові мови бібліографічних фондів

Для організації інформаційного пошуку важливо раціональ­но розмістити книги, журнали та інші об’єкти інформації в сховищах. З цією метою об’єктам пошуку присвоюють певні індекси. Відповідно до них розміщують ці об’єкти у довідково- інформаційних фондах.

         Присвоєння індексів називається індексуванням. Воно поля­гає у визначенні кодового позначення об’єкта пошуку згідно з інформаційно-пошуковою мовою (ІПМ). Закладами науко­во-технічної інформації, науковими і масовими бібліотеками застосовуються ІПМ бібліотечно-бібліографічного типу:

універ­сальна десяткова класифікація (УДК);

бібліотечно-бібліогра­фічна класифікація (ББК);

Доступність

Шрифти Шрифти

Розмір шрифта Розмір шрифта

1

Колір тексту Колір тексту

Колір тла Колір тла

Кернінг шрифтів Кернінг шрифтів

Видимість картинок Видимість картинок

Інтервал між літерами Інтервал між літерами

0

Висота рядка Висота рядка

1.2

Виділити посилання Виділити посилання