Лекція 2.2 Програмування ПЛК (CoDeSys)
1. Мови МЕК
Мови стандарту використовуються провідними фірмами виробниками ПЛК, досить поширені і відомі фахівцям АС. Набір засобів розробки зазвичай виконується на комп'ютері проектувальника, наприклад, комп'ютері типу IBM PC, і складається з редактора, відладчика і препроцесора, який готує описаний проектувальником алгоритм до формату, "зрозумілому" ядру-інтерпретатора програми проектування. Цей набір має сучасний користувальницький інтерфейс, дозволяє тестувати алгоритм в режимі емуляції і отримувати лістинг алгоритму на мовах його опису. В результаті проектування користувача програма спільно з ядром-інтерпретатором завантажується в цільовий ПЛК для виконання. Ядро-інтерпретатор, як випливає вже з його назви, транслює користувальницький алгоритм в «машинні команди» під час виконання. Це дозволяє сконцентрувати машинно-залежний код і таким чином знизити накладні витрати при переході на інший ПЛК. Для виконуючою системи контролер з завантаженою програмою може бути представлений у вигляді, показаному на рисунку 1:
Як тільки сформульована задача програмування логіки контролера, то відразу постає питання про відповідні програмні інструментарії для вирішення цього завдання.
Вважається, що для фахівців КВП найбільш зрозуміла мова LD-релейних діаграм (Ladder Diagrams). Програма контролера, написана на цій мові, являє собою релейну діаграму у вигляді двох вертикальних «шин живлення», між якими розташовують горизонтальні ланцюги, утворені контактами і засобом збудження виконавчого пристрою (обмоткою реле, спіраллю лампи тощо).
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла