6. ПРОТИРАДІАЦІЙНИЙ ЗАХИСТ І РАДІОСЕНСИБІЛІЗАЦІЯ
План лекції
1. Визначення радіобіології та її місце серед суміжних наук.
2. Напрями розвитку радіобіології та її задачі.
3. Історія радіобіології: етапи розвитку.
4. Сучасні проблеми радіобіології та радіоекології.
5. Необхідність широкої пропаганди радіобіологічних знань.
1. Протирадіаційний біологічний захист і радіосенсибілізація
Як вже відзначалось, основним завданням радіобіології є вивчення загальних закономірностей біологічної дії іонізуючої радіації на живі організми з метою оволодіння керуванням його реакціями на опромінення. Останнє має на меті дослідження способів регуляції радіочутливості організму, тобто її модифікації.
Під модифікацією радіаційного ураження слід розуміти зміну ступеня прояву радіобіологічного ефекту шляхом втручання в хід його розвитку за допомогою чинників фізичної або хімічної природи до, під час або після опромінення.
Безперечно, протирадіаційний захист складає основний предмет проблеми модифікації, так як спрямований на послаблення наслідків радіаційного ураження організму. На рисунку наведені протирадіаційні засоби, за допомогою яких ступінь радіаційного ураження може бути зменшена.
Всі дії, які проводяться до або під час опромінення, відносять до профілактичних. Операції, які проводяться після опромінення, розглядаються як терапевтичні міри, що впливають на процеси відновлення.
Протирадіаційний біологічний захист – це послаблення дії на організм іонізуючих випромінювань в результаті впливу на них перед опроміненням або під час нього чинників фізичної природи або введення хімічних речовин.
Радіосенсибілізація – це посилення дії іонізуючих випромінювань на організм за допомогою фізичних факторів або хімічних речовин.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка
Виділити посилання