1. Предмет і задачі вивчення національної економіки

Як наукова дисциплiна нацiональна eкономікa становить собою комплексне систематизоване вчення про закономiрностi становлення та функцiонування гoсподарськоi системи суспiльства, а також теоретичнi та методологiчнi пiдходи щодо розробки державної полiтики з питань подальшоro розвитку нацiональної roсподарськї  системи.

Предметом вивчення дисциплiни "нацiональна економіка" е вся сукупнicть продуктивних сил, економiчних вiдносин, соцiокультурних, полiтичних, морально-етичних традицiй i цiнностей ведення господарської дiяльностi, що встановились у певнiй державi i впливаютъ на особливостi  економiчного розвитку.

Як явище соцiально-економiчної реалъностi національна економіка - це едина економiчна система суспiльства, в якiй поеднанi умови та фактори виробництва, його результати, сукупнiсть економiчних агентiв i економiчних вiдносин та механiзми гoсподарювання, що у своїй взаемодiї формують единий господарський механiзм нацiї.

Національна економікаце система законів і закономірностей, які регулюють процеси та взаємозв’язки в складній господарській системі держави.

Суб’єктами національної економіки є домогосподарства, підприємства і держава. Всі вони вступають між собою в певні економічні відносини, що набувають форми вертикальних і горизонтальних зв’язків. Будь-яий суб’єкт національної економіки є економічно відособленим, а отже,носієм економічного інтересу, якому підпорядковується його діяльність. Водночас діяльність всіх економічних суб’єктів у національній економіці повинна підпорядковуватись загальнодержавним інтересам національної безпеки.

Об’єкти національної економіки – є різноманітні природно-господарські та соцекономічні процеси та явища, що відбуваються в ній.

Нацiональна економiка як цiле, едина система складається не одразу, а поступово - у процесi еволюцiї вcix складових життедiяльностi певної спiльноти людей. Так, нацiональна економiка не виникає на найнижчих щаблях розвитку людського суспiльства (стадо, piд, плем'я, народнiсть), а лише на cтaдiї йогo оформлення як Haцiї.

Нацiя - це iсторично сформована спiльнiсть людей, що характеризується наявнicтю наступних системоутворюючих ознак:

. наявнicть спiлъної територiї проживання та життедiяльностi - принцип територiальної цiлiсностi;

. спiльний координацiйний центр, що, як правило, мае форму державнoї iнституцiї;

. спiльнiсть економiчного життя (единий внутрiшнiй ринок, грошова та податкова системи, принципи roсподарювання, зв' язки мiж базовими економiчними iнститутами, економiчне законодавство тощо);

. спільність психологічного складу, що проявляється у спільності культури, ментальностi,загальноприйнятих цiнностях i традицiяx, мови;

. cуверенітет як верховенство держави на власнiй територiї у вирiшеннi внутрiшнiх питань розвитку та йоro незалежнiсть у сферi мiжнародних вiдносин;

. нацiональна cвідомість та iдеологiя.

Доступність

Шрифти Шрифти

Розмір шрифта Розмір шрифта

1

Колір тексту Колір тексту

Колір тла Колір тла

Кернінг шрифтів Кернінг шрифтів

Видимість картинок Видимість картинок

Інтервал між літерами Інтервал між літерами

0

Висота рядка Висота рядка

1.2

Виділити посилання Виділити посилання