2. Види спредових операцій.

Оскільки операція спреда є операцію з двома контрактами, в наказі на таку угоду повинна бути дана інформація як по одному, так і за іншим контрактом. При цьому учасник операції спреду може віддати наказ двома способами:

• віддавши окремі накази на покупку і продаж відповідних контрактів із зазначенням бажаного рівня цін,

• віддавши спеціальний спредовий наказ із зазначенням величини спреду (диференціала).

Хоча на перший погляд обидва ці варіанти ідентичні, але можливий результат не завжди буде один і той же. Як правило, спредер рекомендується віддавати саме спредовий наказ, а не два окремих. Якщо обидві позиції спреда не будуть відкриті одночасно, це означає, що замість спреда учасник може отримати "голу" довгу або коротку позицію, в залежності від того, яка частина спреду була здійснена першої. А навіть дуже короткий час між виконанням двох сторін угоди спреду істотно збільшує ризик трейдера.

У той же час, якщо наказ на спред відданий саме в формі спредового наказу, то він і виповнюється таким чином на майданчику. В такому випадку брокеру не доведеться виконувати обидві угоди окремо. В даний час практично на всіх активних ф'ючерсних ринках існує спеціальне місце для укладання угод спреду, де така угода може бути укладена настільки ж швидко, як і наказ на одну позицію. Існують також і окремі котирування для спредів. Припустимо, трейдер віддає наказ на покупку п'яти серпневих контрактів на золото на біржі Комекс і продаж п'яти грудневих контрактів. Який отримав такий наказ брокер дивиться на поточні котирування спреда і, припустимо, бачить котирування 6,20 дол. Покупка / 6,30 дол. Продаж. Це означає, що трейдери готові купити грудневий контракт за ціною на 6,20 дол. Вище серпневого і продати за ціною на 6,30 дол. Вище серпневого. Те, що спред склався саме на такому рівні, визначається багатьма ринковими факторами, що включають рівень цін на золото і їх тенденцію, рівень процентних ставок і ін. В будь-якому випадку брокер, виконуючий отриманий вище наказ, може або просто прийняти пропозицію на покупку по 6, 20 дол. (тобто відкрити спред, продавши грудневий контракт з премією в 6,20 дол. над серпнем), або може почекати і запропонувати спред на рівні 6,30 дол. При цьому важливо, що і в тому і в іншому випадках клієнт ні секунди не піддавався ризику відкритої простий довгою чи короткої позиції. І навіть, як можна побачити з котирувань, жодного разу не були згадані ціни окремої довгої і короткої позицій. І тільки після того, як угода спреда здійснена з обумовленим диференціалом, встановлюються ціни для кожної позиції. Так, у наведеному прикладі можуть бути зафіксовані довга позиція по п'яти контрактами на серпень за ціною 342,50 дол. І коротка позиція по п'яти контрактами на грудень по ціні 348,70 дол. (Якщо спред був виконаний з диференціалом в 6,20 дол. ). Якби брокеру довелося виконувати окремо кожну частину спреда, цілком можливо, що йому вдалося б це зробити при набагато меншому рівні диференціала.

Підсумовуючи вигоди спредових наказів, можна відзначити наступне.

• Ринок спредів є найкращим способом відкриття і закриття позицій, що дозволяє здійснювати операції при більш сприятливому рівні диференціала.

• Коли спред виповнюється окремо по кожній позиції, одна з них, як правило, являє собою покупку або продаж малоліквідні позиції. При цьому можуть бути складнощі із закриттям цієї неліквідної позиції при обраному рівні ціни.

• Окремі накази тягнуть за собою і більш високий рівень комісійних. Більшість брокерських фірм встановлює комісійні для спредів на більш високому рівні, ніж для простої покупки або продажу, однак нижче, ніж для подвійної угоди. Ця економія може бути дуже важливою, оскільки рівень прибутку на операціях спреду (підрахованої на один контракт) значно менше, ніж можливий прибуток в операціях з простою довгою або короткою позицією.

Таким чином, спредові майданчии існуючі на провідних біржах, забезпечують більш високий рівень ліквідності і дозволяють знизити операційні витрати. При цьому треба, звичайно, мати на увазі, що такі спеціальні спредовие ринги існують тільки для операцій, що здійснюються на одній біржі. Спреди, в яких беруть участь різні товари, або здійснювані на різних біржах, вимагають окремого виконання кожної частини операції і є більш дорогими.

Звичайно, не всі спреди полягають на рингу для спредів, багато хто з них як і раніше полягають на рингах відповідних товарів. Коли клієнт дає наказ на здійснення спреда, рішення про те, де укласти угоди, приймає брокер, проте для нього виникає велика ступінь ризику, коли він здійснює угоди на двох рингах, так як за той час, що він витратив на укладення однієї угоди, може змінитися "ситуація на іншому, і він не зможе виконати умови наказу.

У біржовій практиці існують чотири типи спредів:
• внутрішньоринковий спред (interdelivery or intramarket spread),
• міжринковий спред (intermarket spread), 
• міжтоварний спред (intercommodity spread),
• спред сировина -напівфабрикат (commodity versus product spread).

Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла