Тема 2. Система обліку в державному секторі та напрями її модернізації
1. Поняття модернізації, її чинники та нормативно-правове регулювання (категорійне означення та сутність, чинники, напрями модернізації обліку відповідно до логічного розмежування).
2. Складові модернізації обліку в державному секторі в умовах інформатизації суспільства (комп’ютеризація процесів обліку, правове забезпечення та документування в умовах комп’ютеризації, специфіка суб’єктів бюджетної сфери та її вплив на модернізацію обліку, моделювання як основа вирішення проблем досягнення завдань модернізації).
3. Зарубіжний досвід запровадження без паперового документообороту.
4. Впровадження «хмарних» технологій у систему обліку в державному секторі.
4. Впровадження «хмарних» технологій у систему обліку в державному секторі.
Інноваційністю та достатнім рівнем доцільності для застосування у системах обліку характеризуються сучасні комп’ютерні інформаційні технології, які отримали назву відповідно до своєї основної характеристики – можливості перенесення обчислювальних даних на віддалені інтернет-сервери, – так звані “хмарні технології”.
“Хмарні технології” поступово приходять на заміну морально застарілим коробковим програмним продуктам, оскільки дають доступ до програмного забезпечення через мережу Інтернет та не потребують наявності громіздкої апаратної частини (обслуговування, адміністрування тощо). Досвід впровадження “хмарної” бухгалтерії у бюджетній сфері існує в Росії. Йдеться про унікальний проект зі створення “хмарної” бухгалтерії в Департаменті фінансів м. Самара. Його здійснено на основі тиражного рішення “БАРС.Web- Бухгалтерия” за двома напрямами:
– бухгалтерський та управлінський облік;
– управління нефінансовими активами.
Перший напрям забезпечує органам державної та муніципальної влади можливість здійснення онлайн-контролю фінансово-господарської діяльності підпорядкованих бюджетних установ на базі формування єдиного реєстру фінансових активів (у тому числі позабюджетних активів на рахунках кредитних установ). Другий призначений для оперативного управління нефінансовими активами бюджетних установ, аналізу ефективності інвестицій на їхнє утримання та придбання.
Окрім вказаного напряму модернізації обліку, існує ряд інших, які стосуються вирішення організаційних і методологічних питань. У цьому контексті пропонується розвивати такі пріоритети:
– удосконалення організаційної структури бухгалтерських служб, у тому числі шляхом оптимізації праці й нормування робочого часу;
– удосконалення організації праці облікових працівників (у тому числі на основі розвитку сучасних інформаційних технологій);
– забезпечення можливостей розширення обсягів діяльності шляхом застосування такого маркетингового інструменту, як розширення можливостей інформування про досягнуті суб’єктом діяльності здобутки та результати.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла