2. Розробка та реалізація наукових проєктів в галузі гуманітарної науки

Відповідно до Законів України «Про освіту» та «Про вищу освіту» в Україні третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти відповідає восьмому кваліфікаційному рівню Національної рамки кваліфікацій і передбачає здобуття особою теоретичних знань, умінь, навичок та інших компетентностей, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем у галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, а також проведення власного наукового дослідження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення. 

Особа має право здобувати ступінь доктора філософії під час навчання в аспірантурі (ад’юнктурі). Особи, які професійно здійснюють наукову, науковотехнічну або науково-педагогічну діяльність за основним місцем роботи, мають право здобувати ступінь доктора філософії поза аспірантурою, зокрема під час перебування у творчій відпустці, за умови успішного виконання відповідної освітньо-наукової програми та публічного захисту дисертації у спеціалізованій вченій раді. 

Відповідно до Порядку проведення експерименту з присудження ступеня доктора філософії дисертація подається у вигляді спеціально підготовленої кваліфікаційної наукової праці на правах рукопису, виконується здобувачем особисто, повинна містити наукові положення, нові науково обґрунтовані теоретичні та/або експериментальні результати проведених здобувачем досліджень, що мають істотне значення для певної галузі знань та підтверджуються документами, які засвідчують проведення таких досліджень, а також свідчити про особистий внесок здобувача в науку та характеризуватися єдністю змісту. Термін «дисертація» асоціюється з терміном «науковий проєкт». 

Науковий проект спрямований на створення унікального продукту і послуги в заданій сфері. Уміння писати наукові проекти необхідно як в навчальних закладах, так і в роботі, а можливо, стане в нагоді і по життю.

1

Вибір тематики проект а.

Для початку роботи над проектом необхідно вибрати його тему. Вона повинна бути добре вам знайома і цікава, тільки тоді ви зможете домогтися справді вартісних результатів.

2

Планування роботи за науковим проектом.

Складіть собі план роботи, визначте для виконання певної дії деяку кількість часу (все залежить від термінів здачі роботи).

3

Вибір ідеї, постановка мети і завдань.

Знаючи тему, вам потрібно правильно вичленувати з неї проблему, адже розробка проекту спрямована саме на усунення протиріччя між бажаною і дійсної обстановкою. Рішення виділеної проблеми і є мета дослідження. Завдання - це план вирішення досягнення мети.

4

Безпосередньо робота над науковим проектом.

У самій роботі потрібно описати докладніше проблему, розкрити сутність того ідеалу, до якого ви прагнете прийти завдяки реалізації проекту, а потім запропонувати реальні технологія і заходи, спрямовані на досягнення мети.

Необхідно скласти фінансовий план реалізації наукового проекту, в якому вказати повний кошторис усіх витрат, в тому числі матеріальних засобів, будівель, споруд, транспорту, реклами, співробітників.

5

Підведення підсумків та оформлення результатів.

Не забудьте зробити висновки у вашому науковому проекті, вкажіть, яких результатів і в які терміни завдяки його реалізації вдасться домогтися.

Проект оформите на стандартній папері відповідно до правил державного стандарту.

6

Презентація проекту.

Для наочності необхідно зробити презентацію. Вона повинна складатися з 10-15 слайдів. Не перевантажуйте презентацію наукового проекту зайвими картинками і анімацією, тут все повинно бути тільки по суті.

Зверніть увагу

Ваша робота повинна бути повністю унікальна, для цього перевірте її спеціалізованою програмою на наявність запозичень. Якщо ви використовуєте при написанні наукового проекту цитати або переказуєте думки вчених своїми словами, то обов'язково оформляйте посилання на використану літературу.

Корисна порада

Науковий проект - це не просто вивчення і аналіз літератури по заданій темі. Це пропозиція нових інноваційних рішень, спрямованих на вирішення проблеми.


Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла