Лекція 2. Цифрова безпека бізнесу та кібер ризики підприємств в умовах цифрової економіки
Атаки програм-вимикачів, шкідливе ПЗ та витік даних
Програми-вимагачі (ransomware) – це шкідливе ПЗ, яке блокує доступ користувачів до їхнього програмного забезпечення і вимагає заплатити викуп. Зазвичай ransomware поширюється за допомогою спаму або соціальної інженерії.
Що робити?
Як тільки компанія виявляє зараження та повідомляє про вимагання, вона може або заплатити викуп, або видалити шкідливе ПЗ, або стерти всі дані і спробувати відновити їх за допомогою резервних копій.
Шкідливі програми зупиняють роботу пристроїв або значно уповільнюють їх. Програми-шпигуни, віруси, черв’яки, програми-вимагачі або програми-трояни – все це використовують кіберзлочинці. Шкідливе ПЗ потрапляє на пристрої через вкладення електронної пошти зі шкідливим кодом або через програми обміну файлами, які поширюють небезпечні матеріали, замасковані під музику або зображення.
Що робити?
Існує безліч інструментів для боротьби зі шкідливим ПЗ: Avast, Kaspersky, Bitdefender, Malware Bytes і багато інших. Брандмауери та системи запобігання вторгнень також можуть допомогти захистити дані.
Витік даних відбувається, коли конфіденційна інформація користувача стає вразливою.
Що робити?
Більшість випадків витоку даних мають фінансове підґрунтя (86%), проте це також може бути шпигунство або людський фактор. Як тільки відбувається витік даних, компаніям необхідно вжити оперативних заходів, щоб захистити свій імідж та уникнути космічних штрафів. Порушення зазвичай стають відомі завдяки внутрішнім записам, повідомленнями банків, правоохоронних органів або повідомленнями клієнтів.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка