Тема 3. Виробництво мінеральних в’яжучих
3.1. Виробництво цементів
3.2. Виробництво гіпсових в’яжучих
3.3. Виробництво вапна
3.4. Запитання для контролю знань
В’яжучі речовини (ДСТУ Б А.1.1-44-94) – це порошкоподібні або рідкі матеріали, які одержують з сировини (мінеральної або органічної) внаслідок технологічних переробок, що забезпечують їм подальші властивості утворювати пластично-в’язке тісто, здатне за рахунок фізико-хімічних процесів самочинно тверднути, переходити в каменеподібний стан і зберігати міцність за часом на повітрі або в воді.
Розрізняють мінеральні в’яжучі:
- Повітряні – гіпс будівельний, формувальний, високоміцний, високовипалювальний; вапно негашене грудкове і негашене молоте, гідратне вапно і вапняне тісто;
- Гідравлічні – набирають міцність як на повітрі, так і у воді. Це гідравлічне вапно, романцемент, портландцемент, шлакопортландцемент, пуцолановий цемент, шлаколужне в’яжуче;
- В’яжучі автоклавного твердення твердіють в середовищі насиченої пари при тиску 0,8…1,2МПа та температурі 160…200. Це вапняно-кремнеземні, белітошлакові та белітокремнеземні вяжучі , а також безклінкерні шлакові і зольні.
3.2. Виробництво гіпсових в'яжучих
Розрізняють гіпсові в’яжучі таких видів: будівельний, формувальний, високоміцний гіпс. супергіпс, високовипалювальний гіпс.
В залежності від міцності гіпсового каменю виготовляють 12 марок: від Г-2 до Г-25.
В’яжучі Г2…Г7 використовують для виготовлення гіпсових будівельних виробів; Г4…Г7 – для тонкостінних будівельних виробів і декоративних деталей; Г2…Г25 – для штукатурних робіт та виробництва СБС.
Технологічний процес виробництва гіпсу:
- Попередня підготовка сировини – сушіння і подрібнення гіпсового каменю;
- Теплова обробка і дегідратація гіпсового каменю;
- Тонке перемелювання.
Застосовують 2 технології виробництва гіпсу:
- З використанням варильних котлів періодичної і безперервної дії;
- З використанням сушильних барабанів і наступному помелу.
1 - приймальний бункер; 2 – пластинчатий живильник; 4 – дробарка щокова; 5 – елеватор; 6 - шнек; 8 – дозатор; 11 – обертова піч; 13 – бункери; 14 – вентилятор; 16 – кульовий млин.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка
Виділити посилання