1. Заходи щодо поліпшення якості сільськогосподарських земель

«Раціональне використання земель — це одна з основних проблем, від вирішення якої залежить майбутнє людства» - писав видатний французький вчений Ж.Дорст (1968). Точність і ємність цього вислову безперечна, до нього можна лише додати слова відомої української вченої О.С.Мігунової: «Природа єдина. Тому і система її збереження, покращання і використання повинна бути єдиною» (1993). Так, саме комплексний, системний підхід до оцінки стану земельних ресурсів, дасть можливість не тільки констатувати сучасний стан і прогнозува­ти характер змін, але й знайти найбільш адекватні міри реагування, розробити дійсно природоохоронну стратегію раціонального використання земель.

   Раціональним вважають економічно вигідне і екологічно безпечне використання. Виходячи з викладеної вище інформації про стан земельних ресурсів та нормативів його оцінки, сформулюємо основні вимоги до раціонального землекористування:

- впровадження оптимального співвідношення земельних угідь;

- максимальне врахування потреб у земельних ресурсах всіх галузей господарства;

- підтримка заходів, спрямованих на збереження самовідновлювальних та екологоутворюючих функцій всіх елементів екосис­тем;

- регулювання антропогенного навантаження на земельні ресур­си, недопущення перевищення міри екологічної вразливості;

- перебудова свідомості суспільства, перехід від антропоцентричної політики природокористування до екоцентричної.

Доступність

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла

Кернінг шрифтів

Видимість картинок

Інтервал між літерами

0

Висота рядка

1.2