Тема 12. Предметне середовище інтер’єру. Загальна характеристика меблів та текстильних матеріалів для закладів готельно-ресторанного бізнесу
3. Текстильні матеріали
Підбір текстильного матеріалу при оформлені інтер’єрів у закладах розміщення має відбуватись відповідно до структурованості блоків за призначенням із використання відвідувачами та персоналом. Так, будь-який готель включає в себе наступні блоки:
1) приймально-допоміжних приміщення з вестибюлем;
2) приміщення житлових груп;
3) приміщення громадського харчування;
4) приміщення адміністрації;
5) приміщення культурно-масового обслуговування;
6) підсобні і господарські приміщення.Затишок в будь-якому приміщенні створюється за допомогою декору, і важливе значення має правильно підібраний текстиль, як за дизайном, так і за своїми характеристиками. Особлива роль текстилю відводиться в готельних номерах, де крім завдання підкреслити стилістику приміщення в цілому, на текстиль полягає ряд обов’язкових функцій, які повинен мати хороший і комфортний номер.
Вікно і ліжко – це перше, на що звертає увагу постоялець номера. Тому покривало і правильно підібрані штори або портьєри на вікнах в першу чергу формують загальне враження про престиж і рівень готелю.
Текстиль для хорошого готельного номера повинен відповідати певним стандартам: чистота, якість, комфорт, практичність, естетичність і довговічність.
Естетичний комфорт визначає позитивний емоційний настрій людини. Це забезпечується завдяки засобам і прийомам, за допомогою яких досягається об’єднання всіх елементів інтер’єру в єдине для сприйняття цілого. Естетичний комфорт інтер'єру залежить, в першу чергу, від гармонічності предметно-просторового оточення, від того, наскільки досягнута цілісність і узгодженість його елементів
Килими служать м'яким і теплим покриттям підлоги. Для одного ліжка розмір килима достатній 600×1400 мм; для двох ліжок, розташовані під кутом, – 800×2400 мм; килим у торці спарених ліжок повинен бути не менше 600×2000 мм. Рекомендуються петельчасті та ворсові килими, однотонні або з малюнком.
Поряд з функціональними вимогами до декоративних і оббивних тканин, багато в чому визначальним є колірне рішення і емоційне звучання приміщень. Тому до текстильних матеріалів пред'являється ряд вимог як до художнього засобу оформлення інтер'єру.
Перша вимога, яку необхідно виконувати в будь-яких випадках, – це комплексний підбір малюнка кольору завіс, килимів та оббивки меблів, які застосовуються в одному приміщенні. З усіх можливих варіантів можна приміром рекомендувати наступний прийом комплектації тканин: завіси з тканини з великим малюнком, килим – з дрібним, оббивка меблів гладка різних кольорів, частина меблів вирішується у колориті завіс, інша – в колориті килима і т. п.
Високі декоративні властивості, економічність, масовість, транспортабельність, звуко- та теплоізоляційні властивості тканин роблять їх одним із самих широко доступних елементів оздоблення інтер'єру готелів. Потрібно лише поставитися до них при проектуванні інтер'єру як до повноцінного художньому засобу.
Ув’язочні і прошивочні матеріали. У якості таких матеріалів використовують шнури кручені, шпагати, увя’зочні шпагати, бавовняні та льняні нитки. Їх використовують для прошивання тканин, формування бортів та ув’язки вузлів м’яких меблів. Шнури та нитки розрізнюють за діаметром, виду вихідного матеріалу та обробці.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка