3. Текстильні матеріали

3.1. Вимоги до текстильних матеріалів

Текстиль та постіль повинні відповідати таким вимогам:

1) Карнизи, на які кріпляться штори, повинні забезпечувати легкість заміни штор. Штори повинні міцно кріпитися для легкої обробки їх пилососом.

2) Рівень міцності і щільності тканин на матрацах і постільних приладів повинен відповідати вимогам довговічності і легкості прибирання.

3) Матраци не повинні накопичувати вологу, повинні легко сушитися і наповнювач виробів не повинен піддаватися процесам гниття.

4) Волокна, використовувані для виробництва килимів, завіс, чохлів, скатертин тощо повинні відповідати таким вимогам:

– волокна повинні бути жорсткими, міцними, довговічними і зносостійкими;

– з точки зору безпеки до волокон, які використовуються для виробництва килимів, завіс, чохлів, скатертин та ін. пред'являються наступні вимоги:

– вони повинні володіти вогнестійкістю (опором поширенню полум’я);

– при горінні виділяти мінімум тепла, диму та токсичних газів (Цього недоліку позбавлені ароматичні поліефіри).

5) Вогнестійкі властивості волокон, використовуваних для виробництва килимів, завіс, чохлів, драпіровок тощо досягаються шляхом додавання невеликих кількостей речовин, що містять такі атоми, як В, N, Si, P, C1, Вг або Sb.

6) Синтетичні матеріали, які використовуються для виготовлення меблевих виробів, повинні бути дозволені до застосування органами санітарно-епідеміологічного нагляду.

7) Характеристику шкідливих компонентів призводять у нормативній та технічній документації, при цьому вказують:

– найменування шкідливих компонентів, що входять до складу матеріалів, що застосовуються в оформленні готельних інтер’єрів, їх клас небезпеки;

– шляхи надходження в організм і характер дії найбільш шкідливих компонентів при використанні і горінні;

– засоби індивідуального захисту проживаючих і співробітників готелів.

Отже, текстильні матеріали, що застосовуються в інтер'єрі готельного номера, повинні бути стійкі до займання і ця вимога повинна виконуватися незалежно від рівня зірковості готелю.

Відомо, що стандартний готельний номер згорає протягом 6-10 хвилин в результаті загоряння портьєри, на яку випадково потрапила іскра. При цьому загрозу для життя людей представляє не тільки і не стільки вогонь, скільки токсичний дим, що виділяється палаючими і тліючим предметами і викликає задуху через кілька хвилин. При загорянні ліжку від непогашеної сигарети спляча людина гине від продуктів горіння звичайного текстилю через 5-6 хвилин.

Нерідко евакуаційні виходи, через які могла б врятуватися людина в разі пожежі, виявляються перекриті полум’ям від палаючої портьєри на дверях або вікнах.

Важливо також, щоб текстильні матеріали не вбирали запахи, зокрема, тютюну, і перешкоджали поширенню і знищення бактерій і забезпечували в номері завжди чисте і свіже повітря.

Текстильні матеріали для готелів повинні бути стійкі до впливу сухих і мокрих обробок і не повинні продовжувати запахи хімікатів, застосовуваних при збиранні.

У кожному готельному номері обов’язково повинна бути можливість регулювання надходження сонячного світла.

Віконні отвори і текстильні матеріали, що застосовуються для їх оформлення, повинні дозволяти не тільки регулювати природне освітлення, але і поглинати шум, при необхідності зберігати тепло, а забарвлення їх повинно бути стійким до впливу зовнішнього природного освітлення за певної погоди і їх міцність не повинна знижуватися під впливом сонячного світла.

Оформлення віконних прорізів текстильними матеріалами є найбільш важливим елементом сучасного інтер'єру готельного номера.

Залежно від їх оформлення створюється загальне враження від атмосфери будинку: затишок або офіційність, розкіш чи скромність, діловитість.

Текстильні матеріали, що застосовуються для оббивки меблів, чохлів і покривал повинні бути стійкі до стирання, розтягування, розриву, оскільки відчувають постійні навантаження, тому повинні мати відповідний рівень міцності.

Для меблів найбільш застосовні фактурні і гладкі однотонні за забарвленням тканини, без малюнків і орнаментів.

Оброблені такими матеріалами, меблі найбільш органічно входить в інтер’єр, відповідаючи загальному оздобленню, а найголовніше – меблі з таких матеріалів приємні не тільки візуально, але і на дотик, що привносить не тільки функціональність, але естетичний комфорт.