1. Історія виникнення дизайну. Основні терміни та визначення

Сьогодні розглядаються такі версії щодо виникнення дизайну:

1.    Історія дизайну як проектно-мистецька діяльність бере свій початок в середині XIX століття і пов'язана з розвитком індустріального виробництва, який створив потреби в новій професії.

2.   Дизайн як зв'язок мистецтв і ремесел. Відноситься до виникнення в кінці XIX століття відомого англійського «Руху мистецтв і ремесел», очоленого Вільямом Морісом, коли були сформовані основні положення теорії і творчі принципи дизайну, що вплинули на школи і напрямки більш пізніх років.

3.    Дизайн як художньо-промислова діяльність: початок XX століття, коли художники зайняли провідні пости в ряді галузей сучасної промисловості і отримали можливість формувати фірмовий стиль підприємств і впливати на політику випуску електротехнічних приладів, автомобілів, радіоапаратури (діяльність Петера Беренса в компанії AEG і американської автомобільної фірми «Форд»).

4.      Дизайн, як поява дипломованої спеціальності, відноситься до появи перших шкіл та методик викладання дизайну. (ВХУТЕМАС в СРСР (1920), Баухаус в Німеччині (1919).

5.      Становлення дизайну як професії, в залежності від його реального входження в життя – безпосередньо у виробництво, торгівлю. Хронологічний відлік в цьому випадку починається з ще більш пізнього часу – з 1930-х років, точніше з часу виходу США з великої економічної кризи.

6.    Дизайн, як компонувальна діяльність, бере відлік від знарядь первісної людини, що вперше зіткнулася з поняттям зручності знарядь праці, питаннями підвищення продуктивності, компонування предметів, перших натяків на ергономіку предметів.

Дизайн – це творча діяльність, метою якої є визначення формальних якостей промислових виробів. Ці якості включають як зовнішні риси виробів, так і, головним чином, структурні та функціональні взаємозв'язки, які перетворюють вироби на єдине ціле, як з точки зору споживача, так і з точки зору виробника.

Інтер'єр – це внутрішня частина будівлі, приміщення, архітектурно й художньо оформлена.

Кожне приміщення характеризується наявністю внутрішнього простору, повністю або частково відокремленого від навколишнього середовища. Перебуваючи в цьому просторі, людина бачить: габарити і конфігурацію приміщення, як в цілому, так і окремих його частин; відкрито розташовані в приміщенні будівельні конструкції, в тому числі колони, балки перекриття; меблі та обладнання; предмети декоративного оздоблення (розписи, картини, скульптури, декоративні рослини, обробку і колірні рішення підлоги, стін, стелі, зовнішніх поверхонь обладнання і меблів, природне і штучне освітлення приміщення. Одночасно людина може спостерігати крізь вікна, вітражі, дверні прорізи якусь частину вулиці й суміжних приміщень. Все перераховане вище разом становить загальний вигляд приміщення, який називають його інтер'єром. На сприйняття інтер'єру впливають мікроклімат приміщення (температура, вологість, склад і рух повітря) та його акустичний режим (величини шумів та їх поширення у приміщенні).

Дизайн інтер'єру – художнє проектування та процес створення приміщень з урахуванням їх користі, зручності та краси, це результат безмежного розширення сфери прикладного мистецтва і його розвитку на промисловій основі, результат проникнення естетики в інтер'єр.


Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла