Спеціальність 133 "Галузеве машинобудування".

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА «Робототехнічні системи і комплекси сільськогосподарського виробництва»

Спеціальність: 133 Галузеве машинобудування (Робото­тех­нічні системи і комплекси сільськогосподарського виробництва). ОС: Магістр. Семестр: 2. ЄКТС: 4.
Викладач: Крушельницький Віктор Васильович, канд. техн. наук, старший викладач кафедри конструювання машин і обладнання.
Анотація: Дисципліна "3D-друк у адитивних технологіях" спрямована на розуміння основ 3D-друку. Головним аспектом є вивчення мікропрограми 3D принтера, що керує процесом друку. Завдання включають знайомство з технологіями 3D друку, програмним забез­пе­ченням, матеріалами та алгоритмами мікропрограм. Після вивчення курсу студенти здобудуть знання про технології 3D друку та отримають навички налаштування мікропрограм 3D принтера.
П23
Спеціальність: 133 Галузеве машинобудування (Робото­тех­нічні системи і комплекси сільськогосподарського виробництва). ОС: Магістр. Семестр: 2. ЄКТС: 4.
Викладач: Крушельницький Віктор Васильович, канд. техн. наук, старший викладач кафедри конструювання машин і обладнання.
Анотація: Апаратна частина роботів належати до фізичних компонентів і обладнання, з яких складається робот. Вони забез­пе­чують його функ­ціо­ну­вання та взаємодію з оточуючим сере­до­вищем. Під час вивчення дисципліни, студенти ознайом­люються із механізмами, обчислю­вальною та керуючою електронікою, інтерфейсами, автономними системами живлення роботів, а також з організацією взаємозв'язку між компонентами робота.
П23
Спеціальність: 133 Галузеве машинобудування (Робото­технічні системи і комплекси сільсько­гос­подарського виробництва). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 4.
Викладач: Крушельницький Віктор Васильович - старший викладач кафедри конструю­вання машин і обладнання.

Анотація: дисципліна спрямована на формування теоретичного розуміння принципів роботи роботизованих систем з комп’ютерним зором для обробки, розпізнавання та аналізу зображень і відео. Вона охоплює широкий спектр завдань, включаючи розпізнавання об'єктів, відстеження рухомих об'єктів, аналіз патернів, текстур і форм на зображеннях, а також використання комп'ютерного зору для розпізнавання жестів і обробки відео для доповненої реальності. Під час вивчення дисципліни студенти ознайомлюються з основними поняттями комп'ютерного зору, методами обробки зображень, сегментацією для виділення об'єктів, відстеження руху на відео та використання комп'ютерного зору в робототехніці і автономних системах. 

Спеціальність: 133 Галузеве машинобудування (Робототехнічні системи і комплекси с.г. виробництва). ОС: Магістр. Семестр: 2. ECTS: 4.
Викладач: Черниш Олег Миколайович, канд. техн. наук, доцент кафедри механіки; Куценко Анастасія Григорівна, канд. фіз.-мат. наук, доцент кафедри механіки.
П24
Спеціальність: 133 Галузеве машинобудування (Робото­тех­нічні системи і комплекси сільськогосподарського виробництва). ОС: Бакалавр. Семестр: 3. ЄКТС: 4.
Викладач: Сподоба Олександр Олексійович - PhD,старший викладач кафедри конструювання машин і обладнання.
П24

Спеціальність: 133 Галузеве машинобудування (Робото­технічні системи і комплекси сільсько­гос­подарського виробництва). ОС: Магістр. Семестр: 1-2. ЄКТС: 6+1 кр.
Викладачі: Ромасевич Юрій Олександрович - д-р техн. наук, професор, професор кафедри констру­ю­вання машин і обладнання; Крушельницький Віктор Васильович - старший викладач кафедри констру­ю­вання машин і обладнання.
Анотація: системи штучного інтелекту відіграють ключову роль у розвитку робототехніки, надаючи роботам здатність адаптуватися, навчатися та приймати рішення для покращення їхньої ефективності. Такі системи забезпечують автономність робототехнічних систем шляхом розпізнавання об'єктів, навчання та адаптації, що забезпечує підвищення безпеки та ефективного вирішення завдань. Під час вивчення дисципліни розглядаються теоретичні та практичні аспекти систем штучного інтелекту та їх застосування в робототехніці, включаючи розробку систем керування рухом роботів, обробку сенсорних даних та використання програмного забезпечення для реалізації СШІ у галузі робототехніки.
Спеціальність: 133 Галузеве машинобудування (Робото­технічні системи і комплекси сільсько­гос­подарського виробництва). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 4.
Викладач: Ромасевич Юрій Олександрович - д-р техн. наук, професор, професор кафедри констру­ю­вання машин і обладнання; Крушельницький Віктор Васильович - старший викладач кафедри констру­ю­вання машин і обладнання.
Анотація: дисципліна має велике значення у сучасному галузевому машинобудуванні, оскільки вона допомагає фахівцям розуміти та ефективно використовувати та аналізувати цифрові сигнали, що є необхідним для контролю, автоматизації та оптимізації виробничих процесів. Вивчення дисципліни забезпечує розуміння обробки сигналів в сучасних системах машинобудування, а також є необхідним для розвитку нових інноваційних продуктів. Під час навчання студенти ознайомлюються із важливими аспектами, такі як обробка сигналів від сенсорів та датчиків систем контролю та проводять їх аналіз.